O Kátě

O Káťe

Před lety mě učarovala cesta jógy a začal mě fascinovat člověk jako celek. Kladu si otázky, jak je možné, že i v největším materiálním dostatku jsme často nemocní a nešťastní a zajímá mě, odkud se bere vnitřní klid, nadhled a vyrovnanost.

Zjistila jsem, že najít opravdovou spokojenost lze jen vlastním sebepoznáním, změnou vnitřního postoje a myšlení. Naše lidská mysl je neposedná a stále po nás něco chce. To sebou přináší napětí, stres a únavu. Často pozoruji, že jsme se naučili hnát za výkony a výsledky a odkládat štěstí „na pak“. Myslíme si, že ho najdeme v něčem venku, nebo někde v budoucnosti. Jsem ale přesvědčená, že skutečná spokojenost je jen teď a tady, všude kolem nás a v nás a jde jen o to, naučit se ji vnímat a prožívat.

Na své cestě jsem také zjistila, že spoustu věcí děláme proto, že jsme se je naučili a převzali a máme hluboká vnitřní přesvědčení, že se něco má a nemá, něco sluší a patří a něco očekává. V tomto kolotoči je někdy těžké najít sebe, své hodnoty, přání a sny. Často jsme zavaleni hromadou povinností a máme velký strach udělat něco jinak nebo po svém. To se pak může projevovat v podobě nemocí, závislostí nebo nefunkčních vztahů. Pokud se nám podaří se v dnešním rychlém světě na chvíli zastavit a utišit, najít klid a chvíli prostě jen tak být, můžeme se na vše podívat novýma očima a s novou energií.

I když jsem původně ekonom, moje první práce byla poradce pro výživu. Byla jsem v kontaktu s lidmi, povídala si o jídle a jim se před mýma očima zlepšovalo zdraví a často i psychika a já byla z práce nadšená. Jenže tlaky na přesné postupy a vysoké obraty ze strany vedení začaly přehlušovat hlavní záměr. Rozhodla jsem se odejít, když se radost z práce proměnila ve stereotyp a nutnost vydělávat peníze.

Setkala jsem se s tantrickými masážemi a naprosto mně učarovaly. Mohla jsem začít využívat svou kreativitu, být s lidmi, nabízet bezpečný prostor k uvolnění i relaxaci. Nejen, že mě naplňovala práce samotná, mohla jsem se díky ní začít sama více poznávat. Každičký člověk mě něčím obohatil a radost byla a stále je vzájemná.

Aktuálně si plním svůj sen a propojuji. Vytvářím prostor, kde můžete odložit své starosti a vypnout hlavu. Znovu se spojit se svým tělem, chvíli se za ničím nehonit, užít si čas pro sebe a pak se na věci podívat s větším nadhledem. Je možné si přijít odpočinout na relaxační masáž, dopřát si hýčkání při rozmazlující masáži, nebo se lépe poznat a spojit se svým dechem během tantrické masáže. Můžeme si také povídat o jídle, životě, nebo cvičení.

Měnit pohled na sebe, svět a lidi kolem, abychom tu mohli žít šťastně a v lásce má pro mě velký význam. Stále pilně studuji jógu a poznávám její hloubky, abych mohla být průvodcem i těm, kteří chtějí jít po této nádherné cestě, stejně jako já.

Přijďte za mnou, společně si to užijeme. Vždyť jsme tu jen na chvíli 🙂